poniedziałek, 29 sierpnia 2016

HISTORIA PEWNYCH KOTKÓWNa pewnej planecie gdzieś w odległym kosmosie żyła kobieta posiadające w rękach niezwykłe zdolności. Z powodu niepohamowanej chęci tworzenia często spoglądała w przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu inspiracji. Czasem jej głowa była przepełniona pomysłami, ale ręce nie nadążały.
Pewnego dnia w ciemnościach kosmosu zobaczyła planetę w kolorach błękitu i zieleni. Ten widok zaparł jej dech w piersiach i z ciekawością przybliżała obraz, żeby zobaczyć więcej. Ujrzała cudowne obłoki, rozłożyste drzewa, ogromne złote pustynie i lazurowe oceany. Przyglądając się jeszcze bardziej zauważyła, że na planecie jest życie. Zobaczyła ludzi przechadzających się pomiędzy szarymi budynkami. Przez parę dni przyglądała im się z nadzieją, że pozna ich zwyczaje. Niestety ku jej zdziwieniu ludzie byli smutni, chodzili z głowami spuszczonymi do ziemi. Codziennie ten sam rytm, podobne ubranie, to samo jedzenie. - Mają taką piękną przyrodę a przytłaczają się szarością betonu - Pomyślała. Szkoda jej się zrobiło ludzi. Niektórzy nie mieli nawet powodów do radości...postanowiła im pomóc. - Zróbmy eksperyment! - wykrzyknęła do siebie. Podglądając ludzi zauważyła, że uśmiechają się gdy widzą małe kotki, tak więc złapała za filc i uszyła trzy słodkie kotełki. Następnie przekazała je ludziom z nadzieją, że przyniosą im radość. - No! Jeśli one uszczęśliwią trzy osoby to zrobię ich więcej aż wszystkie smutasy zaczną się uśmiechać! - cdn.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trzy filcowe kotełki długo nie musiały czekać na nowy dom. Fioletowy trafił do mnie, ponieważ nie mogłam mu się oprzeć. Zielony jest już w nowym domu a różowy niedługo zagrzeje nowe miejsce. Kocie breloki to bardzo fajna sprawa na ożywienie pęku kluczy lub stonowanej torby. Ten filc czekał na swoje 5 minut, ale się doczekał :) Mam nadzieję, że wam też się podobają. Kotki mają około 7,5cm wysokości (razem z tasiemką) i 4cm szerokości. Każdy jest inny, jedyny w swoim rodzaju, jak to w rękodziele bywa :)13 komentarzy: